Sardynia 18-21.04.2015r.

Bilety na trzydniowy wypad na włoską wyspę Sardynia również zakupione w promocji 20% obniżki w easyjet.
Ogólne wrażenia bardzo pozytywne, pogoda była bardzo przyjemna.
18 kwietnia wylot z Berlina Schonefeld o czasie i przed 19 lądujemy na lotnisku w Olbii.
Mając na wyspie tylko 3 nocki, zdecydowaliśmy, że nie będziemy wypożyczać samochodu.
Z lotniska udaliśmy się autobusem nr 514 do miejscowości Murta Maria (bilet do nabycia w automacie, który znajduje się obok informacji turystycznej po prawej stronie tuż po wyjściu z hali przylotów, koszt 1,20 euro, przystanki autobusowe znajdują się po prawej stronie wychodząc z lotniska). W informacji turystycznej możemy pobrać darmowe mapki Sardynii.

Zakwaterowanie mieliśmy w Hotelu Speraesole. Hotel spełnij nasze oczekiwania, dobre warunki, czysto, codziennie sprzątane pokoje, darmowy internet, śniadanie (na ciepło jajecznica i boczek, kawa, herbata, sok, pieczywo, wędliny (szynka, salami), ser, jogurty, płatki, owoce (kiwi, pomarańcze).
Kilka słów o miejscowości Murta Maria.
Murta Maria to malutka miejscowość z kilkoma hotelami oraz wieloma apartamentami. Znajdziemy tutaj supermarket, pizzerie, kawiarnie, piekarnie, kościół oraz małe sklepiki.
Od siebie polecamy Bar Pizzeria Caminera (na końcu miejscowości) pizze na cieńkim cieście zaczynają się od 5 euro (30 cm) i są bardzo smaczne. Bardzo dużo miejscowych.W pobliżu miejscowości Murta Maria znajdują się dwie ładne plaże Porto Istana oraz Li Cuncheddi.


Porto IstanaLi CuncheddiOlbia

Dojazd z Murta Maria do Olbii autbusem linii nr 514 koszt biletu u kierowcy 2,20 euro.

 


Tanie zakupy można zrobić w supermarketach obok lotniska w Eurospin oraz troszkę dalej w centrum handlowym (Auchan). Dobrą pizze można zjeść na pierwszym piętrze, obok ruchomych schodów, kawałek margeritty 1,50 euro, pozostałe 2 euro.

Ogólne wrażenia z krótkiego wypadu bardzo pozytywne, na pewno jeszcze tutaj wrócimy na dłużej.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Blogroll

Obserwatorzy