Wenecja 01.03.2015r.

Przeglądając pod koniec listopada 2014 oferty lotów easyjet natrafiłem na dobrą ofertę jednodniowego wypadu do Wenecji. Nie zastanawiając się więcej niż minutę, decyzja zapadła - kupuję :) Innej decyzji nie mogłem podjąć, ponieważ Wenecja uważana jest za jedno z najpiękniejszych miast świata, więc szkoda by było nie skorzystać z takiej okazji.
1 marca wylot z Berlina o czasie, na lotnisku Marco Polo jesteśmy przed 9 rano. Bilet do centrum do nabycia w kasach biletowych tuż przed wyjściem z terminala przylotów koszt 11 euro w dwie strony.
Tutaj mała podpowiedź dla Was jak zaoszczędzić ponad 8 euro.
Na lotnisku w biletomacie należy kupić bilet za 1,30 euro (nacisnąć bus service 75).
Po wyjściu z hali przylotów kierujemy się na przystanek autobusowy Tessera na przeciwko hotelu Courtyard Venice Airport (10 min drogi, przez parking i chodnikiem wzdłuż drogi). W niedzielę bilety można kupić również u kierowcy, koszt 2,50 euro do Piazzale Roma. Na powrót bilety kupujemy w kasach biletowych na głównym dworcu autobusowym do przystanku Tessera, koszt 1,30 euro. Tym sposobem zamiast 11 euro zapłacimy 2,60 euro w dwie strony. Bilety kasujemy w autobusie przykładając do czytnika.
Na przystanku Tessera wsiadamy do autobusu linii nr 5 i jedziemy na główny dworzec Piazzale Roma.
Od tego miejsca rozpoczynamy zwiedzanie pięknej Wenecji.
Od siebie polecamy Pizzerie Al Volo, pizza na cieńkim cieście, bardzo smaczna (sprawdzona tuna a cippolo, rozmiar familiare 50 cm koszt 12 euro).


 


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Blogroll

Obserwatorzy