Bazylea 07.03.2015r.

Korzystając w styczniu z 20% obniżki w easyjet (loty od 3 lutego do 8 lipca) udało mi się kupić w dobrej cenie bilety na jednodniowy wypad do Bazylei. Darmowe broszury dotyczące zabytków, atrakcji, restauracji oraz mapy zamówiłem na stronie http://www.basel.com/en/order-brochures. Po ok 10 dniach zamówione broszury miałem w domu.
7 marca wylot z Berlina o czasie i po 8 wylądowaliśmy na lotnisku w Bazylei.
Po wyjściu z lotniska, zakupiliśmy w automacie bilet całodniowy (tageskarte) za 9,40 CHF (można płacić kartą) ważny do dnia następnego do godz 5 rano (strefy 10,11,13 i 15). Komunikacja w Bazylei jest dobrze rozwinięta. 
Odwiedzilismy Tierpark Lange Erlen, dojazd autobusem nr 50 z lotniska do Kannenfeldplatz i stamtąd autobus nr 36 do przystanku Lange Erlen, który jedzie kawałek czasu objeżdżając miasto, ale przy okazji możemy zobaczyć dokładniej Bazyleę jak i jej przedmieścia. Powrót tą samą trasą do centrum miasta. Po drodze skorzystaliśmy ze sklepu sieci COOP, np. 0,5l Nestea koszt 1,1 CHF.
Centrum miasta warte odwiedzenia, z dużą ilością muzeów czy zabytków, czysto, są darmowe toalety. Polecam po prostu poszwędać się po uliczkach, podejść na plac obok katedry, z którego mamy widok na Ren (wejście do wieży katedry chyba 6 CHF). Można również przejść się przez most na drugą stronę miasta. Przy Uniwersytecie trafiliśmy na flohmarkt.
W sklepach można płacić w euro, przelicznik to prawie 1:1. Przykład magnez 5 CHF = 4,90 EUR.
Na lotnisku darmowe WIFI (chyba 1 godz) oraz gazety.
Poniżej zdjęcia z miejsc jakie odwiedziliśmy.


 Tierpark Lange Erlen


Bazylea

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Blogroll

Obserwatorzy