Kopenhaga 10.09.2013r.

Po dłuższej przerwie ponownie wracamy :) A dokładniej wracamy do wspomnień z naszego jednodniowego wyjazdu do Kopenhagi do której udaliśmy się korzystając z połączenia lotniczego z Berlina.
Kopenhaga to stolica Danii i jedno z największych miast położonych na Skandynawii. Lotnisko Kastrup jest dobrze skomunikowane z miastem. Do wyboru mamy metro, pociąg oraz autobus. My skorzystaliśmy z 24 godzinnego biletu tzw. City Pass 24  koszt 75 DKK. Bilet można zakupić przez internet http://www.visitcopenhagen.com/copenhagen/iframe-movia oraz w biletomacie na lotnisku. Na lotnisku  dostępne są darmowe plany miasta wraz zabytkami i atrakcjami.
Z lotniska wyruszyliśmy metrem do stacji  Christanhavn (od tej części miasta zaczęliśmy zwiedzanie Kopenhagi). Wychodząc ze stacji ukazały nam się wielkie parkingi rowerowe. W Kopenhadze rower to podstawowy środek lokomocji. Miasto posiada setki kilometrów tras rowerowych oraz parkingów. W mieście znajdują się wypożyczalnie rowerów (http://www.cph-bike-rental.dk/index.html). Kopenhaga posiada ciekawą zabudowę wraz z kanałami oraz wiele zabytków. Ogólnie miasto zrobiło na nas pozytywne wrażenie, jedyna wada to to że jest drogo. Przykład 1 litr soku jabłkowego 20 DKK = ok. 12 zł.
Poniżej zdjęcia z miejsc jakie zobaczyliśmy
 Most łączycy Danię ze SzwecjąKanały z łódkami i jachtami


Nowoczesna zabudowa Słynna syrenka


Olbrzymi wycieczkowiec Queen Victoria


Nyhavn


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Blogroll

Obserwatorzy