Salou, Costa Dorada 19.04 - 22.04.2013

Witajcie :)
W kwietniu z okazji 30-tych urodzin Roberta zrobiliśmy sobie krótki wypad do miejscowości Salou w Costa Dorada. Salou to nadmorska miejscowość wypoczynkowa w Hiszpanii, centrum turystyczne Katalonii, ok. 10 km od Tarragony, ok 12 km od lotniska w Reus i ok 100 km od Barcelony.

Do miejscowości możemy dostać się korzystając z autobusu http://www.busplana.com koszt 12,95 EUR w dwie strony (godziny dopasowane do rozkładów ryanaira). My skorzystaliśmy z transferu http://www.shuttledirect.com (30 EUR za dwie osoby RT). Nocleg mieliśmy w http://www.booking.com/hotel/es/best-oasis-park.pl.html z niepełnym wyżywieniem.

Maksymalna temperatura w kwiatniu osiągała ok 24 stopni Celsjusza. Na kąpiel w Morzu Śródziemnym nie skusiliśmy się ze względu na niską temperaturę wody. Turyści to większość emerytów z Hiszpanii, Rosjan, Anglików, Polaków oraz Niemców. Salou zrobiło na nas bardzo pozytywne wrażenie :) Miejscowość jest zadbana, posiada ładną promenadę ze sklepikami i restauracjami. W Salou znajdziemy piaszczyste plaże do których dojdziemy przez ładne dróżki.
Poniżej zdjęcia i filmik z naszej podróży.
   
   

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Blogroll

Obserwatorzy