Lanzarote 26.01 - 01.02.2012r.

Na początku grudnia przeglądając strony tanich linii lotniczych natrafiłem na ciekawą i tanią ofertę lotu łączonego na Lanzarote, a mianowicie  Poznań -> Barcelona El Prat -> Lanzarote powrót Lanzarote -> Bergamo -> Gdańsk. Oczywiście nie mogliśmy nie skorzystać z tej oferty :)
26 stycznia 2012r. o 15:10 wylecieliśmy z Poznania. O godz 18 wylądowaliśmy w Barcelonie El Prat.Do następnego lotu mieliśmy 3 godz więc nie było szans,  aby zobaczyć centrum Barcelony ( za duże ryzyko, moglibyśmy nie zdążyć na lot na Lanzarote).
Po upływie 3 godz, a dokładnie o 21:50 wylecieliśmy na Lanzarote.
O północy czas kanaryjskiego wylądowaliśmy na lotnisku Lanzarote - Arrecife. Na lotnisku czekał na nas pracownik wypożyczalni aut Plus Car. Samochód zarezerwowany z miesięcznym wyprzedzeniem za pośrednictwem ich strony na przeszło 5 dni za 86 euro. Udaliśmy się do "biura" i załatwiliśmy formalności. Otrzymaliśmy 3 letniego Nissana Micrę. Ogólnie polecam tą wypożyczalnię. Zakwaterowanie mieliśmy w  Apartamentos Sol w Costa Teguise.

Lanzarote to wyspa o wulkanicznym krajobrazie, na której jest mało zieleni. Inaczej zwana wyspą wiecznej wiosny jest stosunkowo niewielka i polecam poruszać się po niej samochodem. 
Poniżej fotki i filmiki z miejsc które odwiedziliśmy.


Playa de Papagayo


Puerto del Carmen


Jameos del Aqua


Mirador del Rio

Los Hervideros


El Golfo

Parque Nacional Timanfaya


Costa Teguise

Teguise

Playa de Famara


Arrecife

Playa BlancaPobyt na wyspie Lanzarote uważamy za udany :) Jak najbardziej polecamy :) :) :)0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Blogroll

Obserwatorzy